AeroVision

Pokaz dronów na stołecznym Lotnisku Modelarskim na Białołęce

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego małego pokazu dronów w którym wzięły udział Autel EVO II Pro, Yuneec Typhoon H520 oraz PowerEgg PowerVision Wizard.

Aerovision_Autel_EVO_II_2_Aerovision

W tym dniu zdecydowanie pogoda dopisała. Było tak słonecznie że musieliśmy zasłonić czymś nasz ekran ponieważ przegrzewał się i wyłączał :). Na szczęście zawsze ze sobą wozimy parasolkę na wypadek niespodziewanego deszczu. Znacznie rzadziej wozimy ze sobą matę odblaskową do samochodu ;).

W każdym bądź razie pierwsze osoby odwiedzające pojawiły się jeszcze przed końcem rozstawiania sprzętu. W trakcie 3h pobytu na miejscu praktycznie zabrakło nam czasu na zrobienie przyzwoitych zdjęć – całość zajęły rozmowy o dronach.

Najciekawsze spostrzeżenia:

  1. Autel EVO II – świetny dron ale szkoda że AUTEL nie pokusił się o nową aparaturę. Obecna nie pozwala na montaż choćby tabletów. Potrzebne są specjalne dostawki. Co więcej brak jest regulacji co dla osób z większymi dłońmi może on gorzej leżeć.
  2. Video link porównywany z OccuSync – niestety pomimo starań nie udało się pozyskać Mavic 2 Pro do porównania. Ale sygnał z AUTEL EVO II ponoć był słabszy niż z DJI.
  3. Autel EVO II był narowisty – dopiero po włączeniu trybu PRECISION można było delikatnie nim manewrować
  4. PowerEgg Vision pomimo swojej ceny miał chyba najlepszą aparaturę z całej trójki. Drążki z przyjemnym oporem dzięki któremu miało się lepsze czucie drona a przez to można precyzyjniej nim sterować.
AUTEL_EVO_II_Pro_Aerovsion

Był to nasz pierwszy pokaz, ale mamy nadzieję że nie ostatni. Z przecieków wiemy że Yuneec coś szykuje na koniec tego roku i może być ciekawie. Co więcej chcielibyśmy przetestować Autel Live Deck – urządzenie za pomocą którego można przesyłać obraz z drona do monitora lub jako stream do internetu. Także mam nadzieję że w najbliższym czasie zacznie się tutaj dziać coraz więcej :).

Wysokich lotów i szczęśliwych lądowań!

Ps. Dziękujemy Modelarzom na lotnisku modelarskim przy ulicy Chudoby 25 za to że przyjęli nas i znosili nasze towarzystwo obok siebie 🙂 . Serdecznie pozdrawiamy.

Zdjęcie z Autel_Evo_II_Pro
Aerovision_Pokaz_Dronów

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *