AeroVision

Autel EVO II w polskiej dystrybucji już dostępny!

Autel EVO II w sklepie Aerovision!

Seria_Autel_Evo_II_Aerovision

Już od 2 tygodni dostępny jest najnowszy dorn firmy Autel Robotics EVO II. EVO II to kolejne wcielenie znanej głównie Stanach Zjednoczonych serii EVO. Najnowsza odsłona wyposażona jest w kamery 8K, 6K lub dwie kamery termowizyjne o rozdzielczościach 340 lub 640. Czas lotu został wydłużony do 40 min (wg specyfikacji producenta) co realnie powinno przełożyć się na ponad 30 minutowy lot na jednym akumulatorze.Zasięg to 5 Km w Europie, a prawie 9 km w Stanach w idealnych warunkach. 12 czujników zbliżeniowych zapewnia ochronę drona z każdej strony – co jednak bardziej doświadczonym pilotom może przeszkadzać.

8K_Kamera_Aerovision
Kamera_6K_Aerovision
Dual_termowizja_Autel_Robotics_Aerovision

Wyposażenie

Ciekawe jest również to, że w przeciwieństwie do konkurencji, drony Autel EVO II mają wymienne kamery. Nic więc nie stoi na przeszkodzie aby ze zwykłego 8K zrobić DUALa.

Wersje 8K oraz 6K (zwana również PRO) oferowane są również w wersji tzw. Rugged Bundle. Wersje RB posiadają dodatkową skrzynię i akumulator i jeżeli ktoś potrzebuje w miarę poręcznej skrzyni to zakup wersji RB jest wskazany.

Natomiast podstawowe wyposażenie zawiera:

  1. Drona
  2. Ładowarkę
  3. Akumulator
  4. Aparaturę
  5. 6x śmigła (2 sztuki zapasu)
  6. Kabel MicroUSB-MicroUSB
  7. Kabel USB-C – MicroUSB
  8. Kabel do ładowarki
  9. Kabel zasilający do ładowarki

Różnice pomiędzy wersjami

Główna różnica pomiędzy poszczególnymi wersjami drona to oczywiście kamery. 8K od 6K po za oczywiście rozdzielczością róznią się użytymi sensorami – SONY IMX586 w 8K oraz SONY IMX383 w 6K. Jak się udało uzyskać z mniejszej matrycy (1/2 cala CMOS w 8K) większą rozdzielczość. Otóż SONY umieścił w niej, aż 48 mln Mpix co wg producenta jest rekordem świata (do czasu wypuszczenia Samsung ISOCELL Bright HMX). Wersja PRO ma jeszcze kilka dodatkowych funkcji. Otóż sensor jest 1 calowy dzięki czemu powinien sobie lepiej radzić w słabszym oświetleniu, a także dodano regulację przysłony od f/2.8 do f/11. Różnica jest również w wartościach ISO – w PRO w ustawieniach manualnych aż do 12800, a w 8K do 3200. 

Jeśli chodzi zaś o wersję DUAL z kamerą termowizyjną tu mamy połączenie kamer 8K wraz z sensorem termowizyjnymi FLIR BOSON w dwóch rozdzielczościach do wyboru – 640×512 oraz 320×256.

Także Autel przygotował całkiem szeroką gamę produktów – brakuje jednak trochę kamery z zoomem optycznym. Może Autel coś w zanadrzu trzyma?

Autel_EVO_II_ Zestaw_Podstawowy_Aerovision

Zapraszamy do naszego sklepu na zakupy. Sprzęt objęty jest dwuletnią gwarancją i 6 miesięczną na podzespoły ulegające zużyciu (np. akumulatory).

Doradzimy co wybrać wedle potrzeb i możliwości.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *